Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie nerwicy lękowej i stosowanie leków SSRI a zmiany skórne

Witam wszystkich. Leczę się na nerwicę lękową i zażywam leki z grupy SSRI. W ostatnim czasie silnego stresowania się, mój psychiatra zalecił zwiększyć dawkę leków. Od tamtej pory moja skóra mnie nie pokoi. Jest napięta strasznie, złuszcza się i powstają jakby "białe grudki", które się łuszczą i występują nawet na pieprzykach. Dodam, że w skutkach ubocznych stosowanych przeze mnie leków są wypisane problemy ze skórą. Czy to ma ze sobą jakiś związek? czy to ze stresu? Proszę o pomoc
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Rola stresu w łysieniu plackowatym

Witam ,jeżeli w skutkach ubocznych są wymienione takie efekty to raczej chodzi o to.
Naturalnie może to byź też być skutek działania stresu , w końcu nerwica lękowa też jest pochodną stresu :
http://psychotherapie-live.de/data/documents/Nerwica-wywiad.pdf
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

jeżeli macie w Rzeszowie dobrych Psychoterapeutów to niech Pani się skonsultuje.
Ewentualnie może Pani skorzystać z porady On-Line przez Skype.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Proszę udać się do swojego lekarza, jeżeli występują objawy uboczne leku to należy zmienić go na inny.
O leczeniu decyduje lekarz, a nie psychoterapeuta. Psychoterapia jest ważną, ale uzupełniającą metodą.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy