Jak długo można pić herbatę z pokrzywy?

Mam, pytanie. Zależało mi na pozbyciu się wody z organizmu, do której pojawienia nam skłonności zwłaszcza na twarzy. Jestem w ciąży, od 2 tygodni pije herbate z pokrzywy jak długo można ją pić? Czy muszę zrobić jakąś przerwę, jeśli tak jak długą? Czy w trakcie tej przerwy pić mogę pić coś innego? Czy w trakcie ewentualnej przerwy mogą znów wrócić problemy z zatrzymywaniem wody? Czy można na okrągło pić herbatę z pokrzywy i robić jakaś przerwę w piciu, znowu pić / przerwa itp? Poproszę o pomoc Dziękuję za odpowiedź z góry

Dzień dobry,

picie pokrzywy jest zdrowe i zalecane przy problemach z gromadzeniem się wody w organizmie, jednak nie w ciąży!!

Pokrzywy raczej nie zaleca się w ciąży. Brakuje bowiem wystarczająco wiarygodnych informacji aby jednoznacznie ocenić wpływ pokrzywy na kobiety w ciąży. Picie herbaty z pokrzywą lub samej pokrzywy zdecydowanie powinno być dopuszczone jedynie po konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę. Jeżeli ma Pani tyle pytań związanych z piciem pokrzywy to domyślam się, że nie konsultowała Pani tego z lekarzem prowadzącym ciążę.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk