Jak długo należy obserwować niemowlę, gdy się przejadło podczas karmienia piersią?

Jak dlugo nalezy obserwowac niemowle (3m-ce) gdy sie przejadlo podczas karmienia piersia w nocy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest to bardzo indywidualna kwestia. Dla bezpieczeństwa na pewno należy chwilę ponosić dziecko by mu się odbiło a następnie ułożyć w pozycji na boku. Wtedy nawet jeśli mu sie uleje, nie dojdzie do zachłyśnięcia treścią pokarmową.