Jak długo należy stosować płynną dietę po usunięciu pęcherzyka żółciowego?

Witam. Jestem w trzeciej dobie po usunięciu pęcherzyka żółciowego m. laparoskopową. Informacje które uzyskałam ze szpitala są bardzo skromne. Proszę o pomoc - jak długo należy stosować dietę płynną? W domu mam 10 kg roczne dziecko, od kiedy mogę je brać na ręce? Od kiedy mogę pić słabą kawę? Z góry dziękuję za pomoc.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, już od dzisiaj mozna wprowadzać diete stała, po 2 tygodniach można powoli wprowadzać normalne posiłki (w tym smażone itłuszcze). Dziecko noże Pani podnościć po 2-3 tygodniach. Słaba - kawa - już teraz.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Wszystkie te informacje POWINIEN Pani podać lekarz prowadzący przy wypisie ze szpitala!!! Ja za mało wiem o przebiegu operacji , abym mógł odpowiedzieć , zż