Laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego i brak drenu

Witam serdecznie. 3 dni temu miałam laparoskopowym usunięcie woreczka żółciowego. Po zabiegu nie miałam możliwości wypytać chirurga o przebieg zabiegu ponieważ bardzo źle zniesławienie narkoza a jak się lepiej poczułam to mój lekarz był już na urlopie. W związku z tym mam pytanie. Dlaczego jak przywieźli mnie do mnie na salę po zabiegu to nie miałam drenu? A przecież powinien być z tego co czytałam więc czemu ja nie miałam? Dziękuję za odpowiedz

Witam , pewnie dren nie był potrzebny! Ja nie znam zakresu , przebiegu ani efektu końcowego operacji abym mógł powiedzieć coś konkretnego! O szczegóły proszę pytać operatorów!!! z.żurawski

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowna Pani - decyzja należy do operatora. Jeżeli w trakcie zabiegu nie występuję większe krwawienie - wówczas dren jest niepotrzebny.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków