Jak długo trwa gojenie po zabiegu FESS?

Problem z gojeniem po zabiegu FESS Witam, miałam robiony zabieg FESS. Otwarcie wielu zatok nosa: czołowej, komórek sitowych, zatoki klinowej, szczękowej. Zalecenia jakie dostałam po zabiegu to: płukanie nosa FixSinem i aplikowanie Nozoilu. Po dwóch tygodniach dostałam infekcji gardła, wydzielina z nosa zaczęła spływać po gardle, była to wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. Lekarz dał receptę na Levoxa, po jednej dobie gardło się poprawiło, po kuracji która trwała 10 dni, po kilku dniach znów jest to samo gęsta wydzielina spływa z gardła, temp w granicach 37-37,5. Nie wiem już co mam robić. Wymaz z nosa po Levoxie był robiony nic nie wykazał. Złe goi się szczególnie jedna dziurka w nosie. Dostałam receptę na klindamycyne wiec biorę ja już drugi dzień 2 tabl dziennie ale na razie poprawy żadnej nie ma. Proszę o pomoc

Klindamycyne stosuje się w 3 lub 4 dawkach podzielonych a nie 2. Poza tym postepowanie jest dobre. Czasami tak sie niestety dzieje. Prosze pozostać pod opieką operatora on decyduje