Jak długo utrzyma się opuchlizna po ugryzieniu?

Witam. Cztery tygodnie temu ugryz mnie kot brałam augumemtin później clindamycin MIP. Ugryzienie jest na grzbiecie ręki. Do tej pory utrzymuje się opuchlizna i jest czerwona na usg wyszły jakieś nacieki jak długo jeszcze bedzi opuchlizna.

Nie udzielę Pani w tym zakresie konkretnej odpowiedzi tym bardziej, że nie mogę Panią zbadać bezpośrednio. Trzeba napisać, że patogenny znajdujące się w pysku kota są bardzo zjadliwe i często oporne na różne antybiotyki więc gojenie takich ran trwa bardzo długo nawet miesiącami. Musi być Pani pod stałą kontrolą chirurgiczną i to prowadzący chirurg powinien określić Pani przewidywany czas ustąpienia stanu zapalnego.