Opuchlizna na palcu po ugryzieniu kota

1.5 miesiąca temu ugryzł mnie dziki kot, w palec wskazujący, palec spuchł dostałam antybiotyk dalacin c po którym nabawiłam się zapalenia jelit, po ok 3 tyg ( a 2 tyg po antybiotyku) palec na nowo spuchł, bardzo bolał ,dostałam antybiotyk zinnat ,od tyg już go nie biorę ale palec nadal boli, mam czerwone obolałe zgrubienie w miejscu gdzie ugryzł , ale palec boli cały ,nie zegne go do końca , mam wrażenie jakby palec był wypchany watą, byłam na oddziale zakaźnym ,nie było potrzebne szczepienie ,ponieważ widzę tego kota i dobrze się miewam, proszę o pomoc co się może dziać, gorączki nie miałam ani razu, chirurg mnie olał , stwierdził że palec się zagoiła , ale czemu nadal boli?i czemu doszło po trzech tygodniach i po antybiotyku do zapalenia tkanki łącznej ( tak stwierdził lekarz pierwszego kontaktu) dodam że przez zapalenie jelit mam osłabiony organizm, proszę o odpowiedź

Ugryzienia przez zwierzęta często są związane z procesem zapalnym w ugryzionej okolicy. Wynika to z faktu występowania licznej flory bakteryjnej i kamienia nazębnego u zwierząt. Leczenie takich zapaleń często wymaga zastosowania więcej niż jednego antybiotyku, a czasami także chirurgicznego poszerzenia rany, oczyszczenia, wypłukania i gojenia "na otwarto". Takie leczenie może trwać dość długo, czasem, zależnie od rodzaju bakterii wywołującej stan zapalny nawet kilkanaście tygodni. W przedstawionym przez Pacjentkę przypadku można nabrać podejrzeń, że proces zapalny, chociaż częściowo ograniczony zastosowanym antybiotykiem toczy się nadal, czego dowodem jest ból, ograniczona ruchomość, obrzęk chorej okolicy. Konieczne jest wykonanie diagnostyki i ustalenie optymalnego sposobu postępowania. Diagnostyka i identyfikacja bakterii odpowiedzialnej za stan zapalny tkanek może być trudna lub nawet niemożliwa ze względu na wdrożone wcześniej leczenie. Postępowanie lecznicze może być również utrudnione przez fakt wystąpienia zapalenia jelit po Dalacinie. Podsumowując, konieczna jest wizyta u lekarza i wdrożenie zdecydowanego leczenia.