Jak długo utrzymują się szwy rozpuszczalne?

Witam mam pytanie ile dni szwy rozpuszczalne sie trzymaja ? Bo mialam implant antykoncepcyjny usuniety i zakladali mi szwy rozpuszczalne kazali tylko pod wieczor sciagnac bandaz elastyczny i ze one same odpadna a mam je juz 10 dni i chodze bez zadnego opatrunku bo nie kazali zakladac a ranka jest mala i troche zaczerwieniona i nie wiem czy isc do lekarza zeby usunac i czy tez moge przykleic plaster na to tylko boje sie ze bedzie mi sie slimaczyc i sie nie wygoji:( prosze o szybka odpowiedz:) z gory dziekuje:)

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego po ocenie będzie można coś więcej powiedzieć.