Ile czasu potrzeba aby szwy na szyjce macicy i wargach sromowych się rozpuściły?

7.06 urodzilam naturalnie. Zostaly zalozone szwy na szyjce macicy(pekla podczas porodu),na wargach sromowych(otarcie warg ) oraz na kroczu. Polozna zdjela mi szwy z krocza ale z warg nie dalam sciagnac bo to okropny bol. Na wargach wypadlo mi 10 szwow a zostal jeden. Na szyjce macicy jak sprawdzalam palcem szwy jeszcze sie znajduja. I pytanie mpje brzmi : ile czasu potrzeba aby szwy na szyjce macicy sie rozpuscily oraz na wardze? Co sie stanie jesli szew na wardze mi nie wypadnie ?

Szwy zewnętrzne są rozpuszczalne, wewnętrzne - niekoniecznie. Nie ma potrzeby sprawdzania czy wypadły czy nie. Proponuje nie ingerować w te okolice aby nie dopuścić do zakażenia