Poronienia a operacja przy niewydolności szyjki macicy

Mam pytanie poronilam 3 ciaze. 16 17 21 tydz pomimo pessara szwow magdonalda i sziroka ddowiedzialam sie o szwie przezbrzusznym czy to naprawde skuteczna metoda przy niewydolnosci szyjki prosze o odpowiedz czy to ryzykowny zabieg na czym polega

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pessar i szwy na szyjkę nie były skuteczne, rzeczywiście warto spróbować szwu przezbrzusznego. Zabieg polega na założeniu szwu okrężnego cieśni macicy z dostępu brzusznego (w niektórych szpitalach zabieg ten wykonywany jest laparoskopowo). Zabieg jest wykonywany przed zajściem w ciążę.