Jak długo utrzymuje się ból pleców po zapaleniu płuc?

Jak długo utrzymuje się ból pleców po zap. płuc?Mąż w szpitalu przebywał 15 dni-nieokreślone płatowe zapal. płuc, płyn w jamach opłucnowych z przewagą po prawej stronie-ściąganie płynu z pr.strony,CRP-133 po 4 dniach -91,leukocyty-2,60, hemogl-9,70.W szpitalu trzy antybiotyki,w domu też antybiotyk( zostało jeszcze 4 dni antybiotyku).Od wyjścia ze szpitala mija 16 dzień.Mąż odczuwa silne bóle pleców przy głębszym wdechu szczególnie prawej strony, przy pochylaniu się i przy najmniejszym wysiłku.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna kontrolna wizyta u lekarza rodzinnego i ocena czy nadal nie ma płynu i Ew dalsze postepowanie diagnostyczno-terapeutyczne