Jak długo występuje opuchlizna przy żylakach powrózka nasiennego?

Dzien dobry, 25 czerwca przeszedlem zabieg laparoskopii zylakow powrozka nasienengo (lewego jadra). Od paru dni stwierdzam ze moje lewe jadro (to samo w którym był zylak) powiekszylo się i to znacząco, do tego stopnia ze czuje dyskomfort. Jako tako chyba nie boli, jest na tyle duże ze po całym dniu czuje taki stłumiony bol albo od odgniecenia albo od dotyku , ponieważ sprawdzam je. Nie czuje zadnego guza, bardziej wode, lub rzadka galaretke. Wizyte kontrolna mam ustalona na 5 tygodni po zabiegu jednak zastanawiam się na ile to pwoazne i czy taki stan rzecyz to normalne. Jelsi tak to jak długo będzie trwala taka opuchlizna ? Dodam ze kolor się nie zmienil. Dziekuje

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam, Proponuję zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Obrzęk jest zapewne spowodowany zaburzonym odpływem krwi z operowanego jądra i nie ustąpi do czasu powstania nowych naczyń krążenia obocznego, jednak taki stan wymaga wcześniejszej kontroli i badania lekarskiego.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42