Jak duża może być torbiel przegrody przezroczystej?

Urodziłam miesiąc temu córeczkę w 36 tygodniu ciąży, przez cesarskie ciecie powodem było wypadniecie pępowiny i wykryto u niej w 3 tygodniu życia torbiel przegrody przezroczystej o wielkości 18x8x6 mm lekarz od usg powiedział że jest spora zaczęłam się  martwić .... poza tym badanie wykazało ze komory boczne szczelinowate mają śladową asymetrię... bardzo się  martwię i proszę o odpowiedź jak postępować z takim maluchem aby zminimalizować ewentualne skutki tej torbieli aby nie miała ona większego wpływu na rozwój malucha. Pozdrawiam M.B

KOBIETA ponad rok temu

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Torbiel przegrody przezroczystej wykrywana jest dość często i zazwyczaj stanowi przypadkowe znalezisko, a jej obecność nie ma żadnego znaczenia. W przypadku gdy jest duża, to może powodować dolegliwości związane z uciskiem okolicznych struktur lub zaburzeniem krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego. Najczęściej obserwuje się bóle głowy, czy też nagłe zawroty.

Nie ma szczególnych zaleceń co do opieki nad dzieckiem z taką torbielą. Ważne jest tylko by za jakiś czas, np. pół roku lub według wskazań lekarza, skontrolować, czy torbiel się nie powiększa.

serdecznie pozdrawiam!