Kventiax działanie leku

Witam, mam 23 lata i została u mnie zdiagnozowana schizofrenia i przepisany kventiax. Zastanawiam się jakiej generacji jest lek kventiax? Czy kventiax to jest niebezpieczny lek i może mi wyrządzić więcej szkody niż dobrego? Kventiax ma też wiele skutków ubocznych i zastanawiam się czy to jest na pewno bezpieczne i powinienem to stosować. Oczywiście poważnie podchodzę do mojego stanu zdrowia, ale czy kventiax to na pewno dobry wybor? Z tego względu pytam o generację kventiax i czy jest coś co powinienem wiedzieć o tym leku? Czy on uzależnia lub powoduje zespół odstawienia? Czy kventiax trzeba brać przez dłuższy czas i przestawanie brać skutkuje różnymi dziwnymi dolegliwościami? Jak to wygląda? Opinie o kventiax są bardzo zróżnicowane i sam już nie wiem co o tym myśleć.

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli są wskazania do jego stosowania i jest stosowany ściśle wg zaleceń i pod okiem lekarza to oczywiście można go stosować, ale to silny lek jak wszytskie z tej grupy