Czy lek Kventiax uzależnia?

Witam serdecznie. Mam pytanie do lekarza psychiatry. Od wielu lat leczę się z powodu encefalopatii tylnych płatów mózgu. W ciągu ostatnich dwóch lat wykryto iż są to zaniki korowe tkanki mózgowej (na podstawie TK). Podczas ostatniej wizyty lekarz mi zapisał Kventiax 25 mg- 2 tbl/ noc. Bardzo mnie zdziwiło gdy przeczytałem że jest to lek na schizofrenię, której nigdy nie miałem, nie miałem również nigdy zaburzeń psychotycznych. Czy ten lek uzależnia? Został przypisany jako nasenny. Grzegorz

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. ciężko jest powiedzieć co miał na myśli lekarz prowadzący leczenie.