Czy lek Aciprex uzależnia?

Witam, przyjmuje od 5m-cy Aciprex i chcialabym go odstawic,poniewaz szybko ponim tyje. Obecnie czuje sie dobrze ,czy moge i w jaki sposob odstawic te leki? Czy te leki uzalezniaja?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Preparat Aciprex nie uzależnia. Jeśli chce go Pani odstawić sugeruję jednak konsultację z lekarzem psychiatrą, który zalecił leczenie. Jeśli możliwe będzie odstawienie leku, lekarz bez wątpienia odpowie na pytanie jak to zrobić.

Witam. Lek nie ma potencjału uzależniającego, nie należy go jednak odstawiać na własną rękę. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.