Jak poradzić sobie z uzależnieniem?

Dzień dobry, Jestem uzależniony od clonazolamu(biorę około 10-12mg dziennie, 1mg clonazolamu, to około 2-3x mg klonazepamu). Czy jest możliwe abym schodził z dawek, aż do zera? Czy potrzeba do tego jakichś innych benzodiazepin? Niestety, nie stać mnie na wizytę u psychiatry, ani nie jestem ubezpieczony w NFZ.

Witam! Można próbować w oparciu o Ośrodki Leczenia Odwykowego, problemów z ew. ubezpieczeniem nie powinno być. Leczenie typu poradnianego, metodą redukcji dawek jest raczej iluzoryczne. Wszystko zależy od silnej woli, którą należy jeszcze wzmacniać. Do redukowania dawek raczej powinien być nadzór! Próbować jednak można powodzenia W. Łuczkowski.