Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie omamy i nadciśnienie mogą mieć związek z przyjmowanym lekiem?

Witam serdecznie, Jakis czas temu na wlasna prosbe dostalam od lekarza rodzinnego lek Velaxantyna w dawce 75 mg. Bralam ten lek ponad rok nie majac depresji, bylam raczej pobudzona az za bardzo. Myslalam ze lek ten mnie wyciszy i pomoze schudnac. Nabawialam sie jednak nadcisnienia i zaczelam slyszec glosy co trwa juz pare lat. Co mozna zrobic w tej sytuacji czy lek uszkodzil mi trwale mozg?
KOBIETA, 39 LAT 2 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Przy halucynacjach wskazana jest konsultacja psychiatryczna. Leki p/depresyjne mogą się przyczynić do uaktywnienia manii, szczególnie w chorobie afektywnej dwubiegunowej, opisywano także uaktywnienia istniejących wcześniej psychoz. Problem należy zbadać i podjąć odpowiednie działanie. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy