Korowy zanik lewego płata skroniowego w wyniku tomografii komputerowej
witam. odebralem dzis wyniki z tomografi ale nie wiem jak to odebrac. Stan po rozgałezionym i wieloodlamowym złamaniu prawej kości skroniowej i ciemieniowej. Najpewniej pourazowy, korowy zanik lewego płata skroniowego z retrakcją tkanki mózgowej i poszerzeniem rogu skroniowego do 9mm. Mniejszy zanik korowy równierz lewego płata czołowego u jego podstawy. Poszerzenie zbiornika móżdżkowo-rdzeniowego.Zgrubienie błony śluzowej w zatokach czołowych.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Bez poznania większej ilości informacji medycznych o pacjencie ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.
Zanik tkanki mózgowej może byc pourazowy. W związku z tym robi się " puste miejsce, które jest zajmowane przez pozostałą tkankę mózgową" co powoduje wtórne zmiany jak np. poszerzenie rogu skroniowego itd..