Prośba o interpretację wyniku tomografii głowy

Witam , chciałabym prosić o interpretacje wyniku tomografii głowy, ponieważ z opisu lekarza nic nie rozumiem. Stan po rozgałezionym i wieloodlamowym złamaniu prawej kości skroniowej i ciemieniowej. Najpewniej pourazowy, korowy zanik lewego płata skroniowego z retrakcją tkanki mózgowej i poszerzeniem rogu skroniowego do 9mm. Mniejszy zanik korowy równierz lewego płata czołowego u jego podstawy. Poszerzenie zbiornika móżdżkowo-rdzeniowego.Zgrubienie błony śluzowej w zatokach czołowych.

Aleksander Ropielewski

Tomografia opisuje uszkodzenie kości wraz z towarzyszącym uszkodzeniem mózgu. Może to wpływać na funkcje poznawcze i wykonawcze oraz codzienne funkcjonowanie. Więcej mógłbym wyjaśnić po przeprowadzeniu badania.