Co oznacza korowy zanik mózgu w wyniku tomografii komputerowej?

Czuję się dobrze, jednak ostatnio bolała mnie głowa i lekarz na SOR zalecił tomografię komputerową. W opisie wyniku jest napisane: "nie stwierdza się zmian ogniskowych w CUN. Poszerzenie przestrzeni okolic czołowo-ciemieniowych co odpowiada korowemu zanikowi mózgu. Układ komorowy jest nieprzemieszczony". Mam 31 lat. Co oznacza ów "korowy zanik mózgu"? Trochę mnie to przeraża.

Piotr Pilarski

Należałoby odnaleźć przyczynę. Może to być wynik narażenia na toksyny, papierosy. Wskazana jest diagnostyka u neurologa.

Pozdrawiam.