Zaniki korowe w wyniku badania MR 27-letniej osoby
Proszę o interpretacje wyniku badania MR: Przestrzenie podpajęczynówkowe w okolicy czołowej, ciemieniowej i skroniowej poszerzone, w pozostałym obszarze w normie. Układ komorowy nieposzerzony, położony pośrodkowo. Sygnał ze struktur mózgowia jest prawidłowy, zmian ogniskowych pod- i nadnamiotowo nie stwierdza się. Wnioski: zaniki korowe nadnamiotowo. Wiek 27 lat, objawy: bóle głowy, zawroty, problemy z pamięcią i koncentracją.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania
Na podstawie samego wyniku nie można stawiać diagnozy. Zaniki podkorowe mogą być spowodowane mikroudarami. Proponuję udać się do neurologa, który skonfrontuje wyniki z badaniem klinicznym.