Tomografia komputerowa mózgu po dożylnym podaniu środka kontrastowego

Moja teściowa miała tomografię komputerową mózgu po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Oto wynik Zaznaczone zaniki korowe obu płatów czołowych Istota szara oraz biała o prawidłowym współczynniku pochłaniania ,bez zmian ogniskowych Układ komorowy nadnamiotowy nie poszerzony,,symetryczny,bez przemiaszczeń Blaszki miażdzycowe w scianach tt kręgowych Cech patologicznych wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się Struktury kostne prawidłowe Co oznacza ten wynik? Pozdrawiam

Witam! Zaniki korowe w płatach czołowych są zmianami naczyniopochodnymi, powstałymi najprawdopodobniej na skutek miażdżyc tętnic. W związku z tym należy wyeliminować czynniki ryzyka mogące predysponować do powstania tego rodzaju zmian (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, hipercholesterolemia). Pozostałe struktury w opisie badanie nie budzą niepokoju.