Proszę o interpretację wyników tomografii komputerowej mózgu

Badanie wykonano warstwami o grubości 5 i 8 mm przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Miernrgo stopnia zaniki korowe obu półkul móżdżku. Istota szara oraz biała o prawidłowym współczynniku pochłaniania, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nie poszerzony, symetryczny, bez przemieszczeń. Struktury tylnojamowe, komora czwarta w normie. Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się. Struktury kostne prawidłowe. Mam częste bóle głowy, dlatego neurolog skierował mnie na tomografię. Badanie wykonano warstwami o grubości 5 i 8 mm przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Miernrgo stopnia zaniki korowe obu półkul móżdżku. Istota szara oraz biała o prawidłowym współczynniku pochłaniania, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nie poszerzony, symetryczny, bez przemieszczeń. Struktury tylnojamowe, komora czwarta w normie. Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się. Struktury kostne prawidłowe. Mam częste bóle głowy, dlatego neurolog skierował mnie na tomografię. Proszę o interpretację tych wyników! Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W badaniu tomografii komputerowej głowy dwufazowym tj. z podaniem kontrastu (badanie takie jest dokładniejsze niż badanie bez kontrastu), nie uwidoczniono niepokojących nieprawidłowości. Opisywane miernego stopnia zaniki korowe obu półkul móżdżku to zaburzenie, które pojawia się z wiekiem i nie wymaga interwencji. Podsumowując, w badaniu tym, nie znaleziono patologicznych zmian, które mogłyby przyczyniać się do występujących u Pani dolegliwości, jakimi są bóle głowy.