Jak goi się jajnik po usunięciu torbiela?

Usuniecie torbiela endometrialnego z lewego jajnika. 2,5 tygodnia temu mialam operacje usuniecia torbiela. Podczas operacji usunieto 50% lewego jajnika. Po operacji biore rabletki visanne (drugi tydzien). Od 3 dni odczuwam lekki bol oraz zgrubienie lewego jajnika, jest twardy i wyraznie wiekszy. Czy to normalne objawy gojenia sie? Czy powinnam sie niepokoic?

Witam. Jaką metodą była przeprowadzona operacja ? na otwarto czy też laparoskopowo?? zgrubienie zapewne jest w powłokach, a proces gojenia nadal trwa. Spokojnie.