Jak interpretować taki opis badań?

Witam, Jak interpretować taki opis ? Pola płucne bez zmian ogniskowych, rozdęte na obwodzie, bardziej w górnych polach.

Bez możliwości odniesienia opisu do danych klinicznych nie da się odpowiedzieć na Pana pytanie. "Rozdęcie" może być objawem rozedmy, POChP, jednak nie sposób domniemywać nie znając kontekstu i przyczyny wykonania badania.