Jak interpretować wycinki podczas gastroskopii?

Witam prosiłbym o interpretację wyników , z pobrania wycinków podczas gastroskopii. Rozpoznanie kliniczne:Gastropatia,mozaikowa błona śluzowa antrum. Dwunastnica: Duodenitis.Stan zapalny obfity sięga do m. mucosae (zawartość eonzynofili 0/1st).Ubytki w nabłonku pokrywnym niektórych kosmyków jelitowych:cechy dużego przekrwienia śluzówki.Kosmyki jelitowe nieco skrócone przemieszane z kosmykami prawidłowej długości.Liczba IEL CD3 /100EC - 12 Antrum:Zapalenie błony śluzowej żołądka przewlekłe stopnia małego o małej aktywności;ogniskowo cechy wyraźnego przekrwienia śluzówki.Infekcja H.pyroli(-) Przełyk:Mikroskopowo bez istotnych zmian (ogniskowo pod nabłonkiem cechy wyraźnego przekrwienia)

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u gastroenterologa i ustalenie dalszego optymalnego postępowania