Jak interpretować wynik badania cukru u osoby z insulinoopornością?

witam, podobno mam insulioopornocs, insulina na czczo to 21.3mIU/l a glukoza na czczo 5mmol, 1godz po obciazeniu glukoza - insulina 58.3mIU/l glukoza 6,3mmol. 2 godz po obciaazeniu glukoza - insulina to 6.3 mIU/l glukoza 3.8mmol . homa ir chyba wychodzi 4.73 jezeli sie nie myle wiec chcialabym prosic o pomoc w odpowiedzi.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wynik nie przemawia za cukrzycą. Wskaźnik HOMA-IR oraz QUICKI przemawia za występującą u pani insulinoopornością.