Co oznacz wynik badania cukru zlecony przez dietetyka?

Proszę o informację czy te wyniki wymagają dalszej diagnostyki: insulina na czczo 2,5 mU/l przy normie 3-25, glukoza w normie 87 (norma 70-99). Moje BMI to 25,5 ale nie jestem na żadnej restrykcyjnej diecie. Moja mama leczy się na cukrzycę. Dodam, że mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy (jeszcze nie leczoną) TSH ponad 9 przy normie do 5,5. Badania zlecił mi dietetyk.

Biorąc pod uwagę jeden ze sposobów określania insulinooporności jakim jest wskaźnik HOMA-IR, Pani wynik mieści się w normie.
Warto jednak udać się z wynikami do endokrynologa. Dodatkowo wysoki wynik TSH powinien sugerować konieczność wdrożenia leczenia i prawdopodobnie zmiany na tle żywieniowym.