Jak interpretować wynik badania histopatologicznego jelita grubego i czy nowotwór jest zaawansowany?

Wynik badania histopatologicznego pooperacyjne jelita grubego. Wycięta prawa połowa okrężnicy. Rak gruczołów G2 jelita grubego, maciek obejmuje błonę podsluzowa, miesniowke właściwą oraz tkankę tłuszczową podsurowicowkowa. Na 13 wyciętych węzłów 1 z przezutem ok 4mm. pT3N1a ICDO 3: M8140/3. Pytanie jakie są rokowania i czy rak jest zaawansowany?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od danych klinicznych i nie można jednoznacznie się wypowiedzieć napewno Konievzne dalsze leczenie proszę zgłosić się do onkologa