Jak interpretować wynik badania krwi u 18-latki?

Dzień dobry. Dzisiaj odebrałam swoje wyniki badań krwi. OB (C59) jest podwyższone do 18 mm/h, a prawidłowe powinno być poniżej 12. Natomiast żelazo mam 44, a norma jest od 60 do 180. Czy może ktoś wstępnie powiedzieć co mi może dolegać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie wyniki należy oceniać w kontekście innych bada, dlatego powinna Pani udać się na wizytę kontrolną w celu poprawnej interpretacji wyników.