Jak interpretować wynik badania krzywej cukrowej u 23-latki?

Proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej i insulinowej. Kobieta 23 lata Glukoza na czczo 111 mg/dl, po obciążeniu glukoza 75g -103 mg/dl (po 1h), 113 mg/dl (po 2h). Insulina na czczo 13.4 IU/ml , po 1h - 47.2 IU/ml, po 2h - 48 IU/ml

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z tego wynika, że ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo. W celu dokładnej oceny badania oraz ewentualnego leczenia powinna Pani udać się po poradę do swojego lekarza prowadzącego.