Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa u 38-latka?

Witam, odebrałam niedawno wyniki badania rezonansu magnetycznego. Zniesienie fizjologiczne lordoza szyjnego z tendencją do kyfozy. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych C5-C6-C7 że zmianami zwyrodnieniowymi w trzonach przylegających kręgów i osteofitami na krawędziach trzon ów kręgów. Na poziomie C5-C6-C7 widoczna jest centralno-paramedialna wypuklina krążka międzykręgowego na ok. 3mm do kanału i zachyłków bocznych z modelowaniem worka opon owego i zwężenie otworów międzykręgowych obustronnie. Na poziomie C6-C7 widoczna jest centralno-prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego na ok 4mm do kanału kręgowego i zachyłka bocznego z u iskierka korzenia rdzeniowego po tej stronie. Zmian śródrdzeniowych nie uwidoczniono. Proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję, mam 38 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u neurochirurga i bezpośrednia ocena, po niej będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.