Jak interpretować wynik badania RTG u 26-latki?

Dzień dobry, odebrałam dziś wynik badania RTG wiek 26 lat - "Na krawędziach trzonów kręgów piersiowych zaznaczone wyrodnienia jako sklerotyczne zagęszczenia i rysujące się osteofity. Szczeliny międzytrzonowe okolicy szczytu kąta kyfotycznego Th-8 przy przednich krawędziach trzonów obniżone. Mogłabym prosić o rozjaśnienie? Z góry dziękuję

Witam, ładnie Pani zacytowała wynik badania rentgenowskiego ale niestety nic Pani nie mówi o dolegliwościach. Mój profesor jak byłem jeszcze młodym lekarzem to mówił: „pamiętaj kolego nie leczymy zdjęć rentgenowskich”…. Wracając do tematu to co jest opisane, to są objawy zmian zwyrodnieniowych a być może przebytej choroby Schuermanna. Czy to jest groźne? Raczej nie, jedynie może być dokuczliwe i trudne w leczeniu (i to zarówno dla pacjenta jak i lekarza). Ale i tak niestety, trzeba się udać do lekarza żeby to ocenił.