Jak interpretować wynik badania tarczycy i czy warto stosować Kelp jod?
Problemy z tarczycą. Proszę o interpretację wyników. Wyniki z krwi TSH 1.16 FT4 1.48 ft3 3.31 A-TPO 21.61 Anty-TG 23.2 i USG Gruczoł tarczycy położony typowo, u podstawy szyi, w całości powiększona niejednorodna widoczne liczne ogniska heterogene o niejednorodnej echogeniczności. wymiary: Płat prawy - 20,5mm x 17,8mm x 56,7mm = 10,8ml Cieśń- Płat lewy - 21,3mm x 17,8mm x 55mm = 11ml Łączna objętość płatów 21,8ml / norma 18,0ml / Naczynia szyjne prawidłowe WNIOSKI - struma nodosa Bardzo proszę o pomoc, bo się martwie że to coś złego a lekarza mam dopiero na Marzec z Funduszu bo do końca roku nie ma na Fundusz tylko prywatnie a mnie nie stać. Czy mogłabym brac profilaktycznie Kelp jod. Żeby jakaś nadzieja była. Bardzo proszę o pomoc co mam dalej zrobić.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
opis wskazuje na wole guzkowe - prawdopodobnie obojętne, a jakie są normy powyższych hormonów? konieczna wizyta u endokrynologa i ocena objawów itp ew wskazań do biopsji