Jak interpretować wynik krzywej glukozowo-insulinowej?

Witam. Proszę o interpretację wyników krzywej glukozowo- insulinowej. Na czczo : glukoza 77.5 mg/dla oraz insulina 17.6 uU/ml . Po 1 godzinie od wypicia 75 glukozy: glukoza 167.5 mg/dla ( normy laboratoryjne: poniżej 160 mg/dl ) oraz insulina 107,4 uU/mL . Po 2 godzinach : glukoza : 108.2 mg/dla ( norma poniżej 106 a insulina 100,8uU/mL. Czy powinnam się martwić ?

Lek. Michał Lenard

Wynik badania jest nieprawidłowy i musi być zinterpretowany przez endokrynologa, lub diabetologa, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!