Jak interpretować wynik RM barku u 33-latka?

Prosiła bym o interpretacje wyniku rezonansu magnetycznego. Wgniecenie warstwy korowej powierzchni górnej głowy kości ramiennej. Uszkodzenie części szklistej obrąbka stawowego w okolicy górno-tylnej panewki stawowej. Więzadła obrąbkowo-ramienne o prawidłowym przebiegu. Chrząstka stawowa stawu ramiennego prawidłowej grubości i budowie. Płyn w stawie ramiennym. Ścięgna mięśnia bicepsa o prawidłowym położeniu. Ścięgna mięśni rotatorów barku bez zmian. Śladowa ilość płynu w kaletce podkruczej. Więzadła krucze o zachowanej ciągłości. Staw obojczykowo-barkowy o obrazie adekwatnym dla wieku.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Widoczne jest pewne "zużycie" stawu ale wg. osoby oceniającej jest ono adekwatne do wieku. Taki wynik badania powinien zawsze ocenić lekarz, który skierował na nie.