Jak interpretować wynik RM głowy u 61-latki?
Drobne ognisko w lewym hipokampie /blizna naczyniopochodna/ podejrzenie zmiany rozrostowej do obserwacji. Wynik rezonansu głowy. Co to oznacza. Proszę o wyjaśnienie. Z góry dziękuję. Basiia Janusz

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Witam!
W lewym hipokampie stwierdzono drobną zmianę, najprawdopodobniej blizna naczyniopochodna (przebyte podklinicznie drobne niedokrwienie), należy to różnicować z podejrzeniem zmiany rozrostowej. Z tego wynika, że będą konieczne badania kontrolne dla porównania - blizny naczyniopochodne nie rosną!
Powodzenia
W. Łuczkowski.