Jak interpretować wynik RM głowy u osoby z migreną?
Mój wynik rezonansu : W istocie białej podkorowej lewego płata ciemieniowego widoczne są dwa, drobne, wielkosci odpowiednio ok 2mm i 2,5mm obszary podwyższenia intensywności sygnału w obrazach T2 i PD - zależnych oraz w sekwencji FLAIR , bez cech ograniczenia dyfuzij - w obrazie MR jak ogniska demielinizacjo (naczyniopochodne?) Neurolog powiedział że to nic takiego i żeby rezonans powtórzyć za 2 lata. Msm migreny a teraz doszedł ból nóg i dretwienie stóp. Czy to może mieć zwiazek? Do jakiego specjalisty się udać?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam!
Dwa drobne ogniska w istocie białej - niby nic, a zależy od ich przyczyny. Jeżeli są naczyniopochodne to nie ma sprawy, jeżeli demielinizacyjne, to trzeba uściślić diagnozę: EEG, płyn mózgowo-rdzeniowy, potencjały wywołane.
Powodzenia
W. Łuczkowski.