Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą ogniska podwyższonego sygnału w istocie białej przykomorowo i podkorowo?

Witam. Jakies dwa lata temu bardzo bolała mnie głowa. Udałam sie do lekarza rodzinnego.Dostałam skierowanie do poradni naurologicznej. Tam Pani dała mi skierowanie na rezonans. Po upływie 3 msc wykonałam badanie.W opisie było wszystko w porządku oprócz tego : "Ogniska podwyższonego sygnału w istocie białej przykomorowo i podkorowo w obrazach T2 zależnych i FLAIR o charakterze demielinizacyjnym lub naczyniopochodnym wielkości 2,3mm." Ból głowy po miesiacu ustąpił. Od badania mineły dwa lata i mam wrażenie, że ból głowy powraca. Raz silny, raz łagodny. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co oznacza ta część opisu? Z góry dziękuję.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam!
Drobne ogniska hiperintensywne w istocie białej, jak sugeruje opisujący badanie, mogą mieć charakter naczyniopochodny lub demielinizacyjny - różnica istotna i bardzo ważna. Problem powinien być wyjaśniony dalszymi badaniami diagnostycznymi w ramach Oddziału Neurologicznego: potencjały wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy