Co znaczą pojedyncze drobne hiperintensywne ogniska nieulegające restrykcji dyfuzji?

Babanie MR mózgowia bez kontrastu: Wynik: Badanie MR mózgowia wykazuje w obszarach Flair i T2 nadnamiotowo w istocie białej podkorowej i okołokomorowej pojedyńcze drobne hiperintensywne ogniska nieulegające restrykcji dyfuzji o charakterze zmian o charakterze wtórnych zmian naczyniopochodnych... Proszę o wyjaśnienie... badanie robiono pod kątem eliminacji oponiaka rynienki węchowej...Czy muszę się martwić?

Witam!
Stwierdzone drobne zmiany w istocie białej, jak to określił opisujący radiolog, są pochodzenia naczyniowego - stare zmiany naczyniopochodne. Oponiaka nie stwierdzono. Wskazane leczenie p/nerwicowe.
Powodzenia
W. Łuczkowski.