Co znaczy podkorowo w okolicy przedniej części wyspy po stronie prawej pojedyncza, drobna zmiana hyperintensywna?
Bardzo prosze o interpretacje wyniku MR mózgowia: Podkorowo w okolicy przedniej części wyspy po stronie prawej pojedyncza, drobna zmiana hyperintensywna w obrazach T2 zalżnych i FLAIR, hypointensywna w obrazach T1 zależnych, bez cech wzmocnienia kontrastowego, w osi długiej wymiar zmiany sięga 5mm. Obraz niecharakterystyczny- utrwalona zmiana leukodegeneracyjna naczyniopochodna? demielinizacyjna? Brak wzmocnienia kontrastowego i restrykcji dyfuzji cząsteczek wody zewnątrzkomorowej przemawia za jej charakterem przewlekłym. Dodaje ze badanie wykonałam w zwiazku z bolami głowy i epizodem odrętwienia lewej ręki, języka i śluzówek jamy ustnej w trakcie silnego bólu glowy i kłucia za prawa gałka oczną. MONIKA

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam!
Pojedyncza zmiana w istocie białej, jak zaznaczył opisujący badanie, może mieć różne pochodzenie - najczęściej są to zmiany naczyniopochodne i ich praktycznie nie leczymy. Zaznaczono, że jest to zmiana o charakterze przewlekłym, czyli bez paniki. Dla większej pewności można pogłębić diagnostykę w Oddziale Neurologicznym: EEG, potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.