Proszę o analizę opisu MR głowy z kontrastem

Bardzo prosze o interpretacje wuniki rm glowy z kontrastem, dodam ze tata od 25 choruje na sm. W lewej pólkuli mózgu, w okolicy wyspy podkorowa zmiana ogniskowa śr. 6 mm hyperintensywna w obrazach T2 zależnych i Flair, bez cech wzmocnienia pokontrastowego￾obraz najbardziej sugeruje zmianę o charakterze naczyniopochodnym, przewlekłym. Nie stwierdzono obecności innych zmian ogniskowych w tkance mózgowej półkul mózgu, w móżdżku, pniu mózgu i w rdzeniu przedłużonym. Układ komorowy i zbiorniki podstawy mózgu w normie. Po podaniu środka kontrastowego nie stwierdzono ognisk patologicznych wzmocnień w obrębie nadnamiotowych i podnamiotowych struktur mózgu.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Podany opis MRI Z KONTRASTEM nie wykazuje zmian typowych dla SM. Tylko niedokrwienne ognisko... OPIS MRI: " W lewej pólkuli mózgu, w okolicy wyspy podkorowa zmiana ogniskowa śr. 6 mm hyperintensywna w obrazach T2 zależnych i Flair, bez cech wzmocnienia pokontrastowego. Obraz najbardziej sugeruje zmianę o charakterze naczyniopochodnym, przewlekłym. Nie stwierdzono obecności innych zmian ogniskowych w tkance mózgowej półkul mózgu, w móżdżku, pniu mózgu i w rdzeniu przedłużonym. Układ komorowy i zbiorniki podstawy mózgu w normie. Po podaniu środka kontrastowego nie stwierdzono ognisk patologicznych wzmocnień w obrębie nadnamiotowych i podnamiotowych struktur mózgu. "
Ważny wywiad i objawy chorobowe , objawy neurologiczne! , obrazy TK, MRI. Proszę omówić z Lekarzem Prowadzącym!!
Z opisu możliwość zmian nowotworowych przerzutowych do kręgosłupa..... Konieczna pełna konsultacja : wywiad, badanie, analiza wyników badań etc. Ważny stan pacjenta, obciążenia chorobowe, tryb życia, nastrój. Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy