Wynik MR a stwardnienie rozsiane

Czy to SM? Badanie MR wykazuje w istocie białej podkorowej prawego płata skroniowego obecność 2 drobnych niespecyficznych ognisk hiperintensywnych o średnicy 0,25 cm. Zmian ogniskowych w lewej półkuli brak. Pień mózgu, móżdżek prawidłowe. Po podaniu kontrastu nie wykazano ognisk patologicznego wzmocnienia.

Rozpoznanie SM nie moze opierać się wyłącznie na podstawie badania MRI!

Opisane zmiany w MRI : " wykazuje w istocie białej podkorowej prawego płata skroniowego obecność 2 drobnych niespecyficznych ognisk hiperintensywnych o średnicy 0,25 cm. Zmian ogniskowych w lewej półkuli brak. Pień mózgu, móżdżek prawidłowe. Po podaniu kontrastu nie wykazano ognisk patologicznego wzmocnienia."
nie jest typowe dla SM
Raczej drobne zmiany naczyniopochodne
Pozdrawiam