MR głowy z kontrastem i bez

Mr gł bez i z wzm. kontrastowym. W podkorowej istocie białej obu półkul mózgu w zakresie płatów: czoł. i ciem. stwierdza się liczne, częściowo zlewające się ogniska o hyperintensywnym sygnale w obrazach T2 zależnych i FLAIR , częściowo tylko widoczne jako hypointensywne w obrazach T1 zależnych.Najw. w zakresie pł.czołowego16/6 mm nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Ogniska o niejednoznacznym char. mogą odp zmianom demielinizacyjnym lub niespecyficznym naczynippochodnym Sm? Brak PGZNW.

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta !!!