Problemy z ruchomością lewej kończyny dolnej

Witam mam problem z ruchomością lewej kończyny dolnej. Ortopeda nie znalazł przyczyny, w TK lędźwiowo-krzyżowej też nie wykryto istotnych zmian Obecnie jestem po MR głowy: 3 ogniska o podwyższonym sygnale w T2 i FLAIR w wieńcu promienistym po stronie prawej oraz 1 w płacie potylicznym prawym śr do 6 mm-zmiany demielinizacyjne-obraz niejednoznaczny, w pierwszej kolejnośc sugeruj demielinizację wtórną zmiana w płacie potylicznym z cechami niewielkiej restrykcji dyfuzji i wzm pokon zmiana podostra

Sformułowanie "problem z ruchomością kończyny" jest zbyt ogólne.
W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta !!!
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.

Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.