Drobne ogniska uszkodzenia istoty białej, dokonanej najpewniej w przeszłości na tle naczyniowym

Witam! Zostałam skierowana na rezonans z powodu bólów głowy długotrwałych i krótkich przenikliwych, zawrotów głowy, nagłego pogorszenia wzroku i delikatnego osłabienia czucia w prawej ręce. W opisie napisano: "badanie MRI wykonane w sekwencji SE i IR, obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło w płacie czołowym prawym dwa drobne ogniska uszkodzenia istoty białej, dokonanej najpewniej w przeszłości na tle naczyniowym." Reszta prawidłowo. Czekam na rezonans odcinka szyjnego. Co może oznaczać taki wynik?

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Proszę zgłosić się do lekarza, który badanie zlecił