Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą nieliczne drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych?

Witam, czy mogę prosić o interpretację wyniku?" Nieliczne drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR zlokalizowane w istocie białej obu półkul mózgu głownie w płatach czołowych - niespecyficzne , najpewniej o etiologii naczyniopochodnej utrwalonej" Poza tym wszystko w porządku. Czy mam powód do zmartwienia? Czy można mówić o SM?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

To nie SM. Opisane w MRI GLOWY " Nieliczne drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR ; zlokalizowane w istocie białej obu półkul mózgu,
głownie w płatach czołowych - niespecyficzne, najpewniej o etiologii naczyniopochodnej utrwalonej" ; do interpretacji klinicznej
PEŁNA KONSULTACJA Z WYNIKAMI BADAŃ !!

Do pełnej konsultacji neurologicznej!!
Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0

Witam!
Opisujący badanie przychylił się do naczyniowego pochodzenia stwierdzonych ognisk w istocie białej. Dla pewności wskazana dalsza diagnostyka w Oddziale Neurologicznym: EEG, potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy