Jak interpretować wyniki badać MRI kręgosłupa?

Proszę i interpretacje badań MRI kręgosłupa lędzwiowo-krzyzowego. Cechy zwiększenia lordozy lędzwiwej i lędziowo-krzyzowego(poziome ustawienie kości krzyzowej). Zaostrzenie/osteofitoza krawędzi trzonów kręgowych. Umiarkowane zmiany degeneracyjne w stawach międzykręgowych. Drobne ognisko obrzęku szpiku przy przednio-dolnej krawędzi trzonu kręguL2. W okolicy S1-2 kilka torbieli Tarlova do około 10 mm.ponato zmiany degeneracyjne krązków międzykręgowych L2-S1.

Zmiany degeneracyjne i niewłaściwe ustawienie w tak młodym wieku są do naprawienia przez włączenie prawidłowego odpoczynku w formie sportu i ćwiczeń. Koniecznie, aby nie doszło do utrwalenia zmian.